Kolejna edycja Seeds for the Future – informacje o konkursie

To już kolejna edycja konkursu Seeds for the future, a uczestnikami konkursu mogą być studenci uczelni wyższych. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest nadesłanie pracy konkursowej koordynatora ze swojej uczelni:

Politechnika Łódzka – dr inż. Przemysław Sękalski, CTI@ADM.P.LODZ.PL

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów realizowanych zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, a także studenci studiów podyplomowych oraz doktoranckich na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika. Każdy student, który przystąpi do konkursu, ma za zadanie opracować pracę pisemną na jeden z poniższych tematów:

• Cyberbezpieczeństwo – jak bezpiecznie pracować w sieci?
  • Wykorzystanie technologii 5G.
  • Zastosowanie nowych technologii dla potrzeb nowoczesnych miast.
  • Praca w chmurze – wygoda i bezpieczeństwo.

Harmonogram konkursu:

• Etap realizacji -> 9 maja
  • Rozpoczęcie konkursu -> 31 maja
  • Termin nadsyłania prac konkursowych przez studentów -> 1-15 czerwca
  • Prace Jury ->15 czerwca
  • Zakończenie prac Jury i wyłonienie 15 laureatów -> 16 czerwca
  • Przekazanie laureatom informacji o wynikach konkursu i zaproszenie na uroczystą Galę -> 30 czerwca
  • Uroczysta Gala wręczenia dyplomów -> 6-17 listopada
  • Wyjazd studentów na warsztaty do Chin -> 30 listopada

Wyboru laureata dokona jury złożone z przedstawicieli uczelni, z której aplikuje dany student. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane oraz mogą zostać opublikowane w prasie i mediach ogólnopolskich i lokalnych. Zakończenie i podsumowanie programu /Seeds for the Future/ w formie wideorelacji z wyjazdu.

9 maja 2017