RAPTORSI z PŁ 5. Drużyną na świecie

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej po raz drugi wzięła udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Po trzech dniach wymagających konkurencji łódzcy studenci zdobyli 5. miejsce w gronie 36 najlepszych zespołów ze świata, ponawiając tym samym sukces z ubiegłego roku. Poziom tegorocznych zawodów był naprawdę wysoki, a konkurencje w których ekipa z PŁ się zmagała następowały bezpośrednio po sobie. W czasie konkursu łazik miał do wykonania szereg zadań, takich jak: jazda po ścieżce z kamieni, wjazd i zjazd z lekkiego “urwiska” oraz badanie próbek gleby. Konkurs odbył się na początku czerwca (1-3.06) na terenie Mars Desert Research Station, w samym sercu pustynnego stanu Utah w Stanach Zjednoczonych. Do zawodów zgłosiły się aż 83 drużyny z całego świata, a zespół Raptors był jednym z pięciu które wyruszyły z Polski. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

9 czerwca 2017