Kodowanie to nie wyzwanie

Żyjemy w świecie otoczonym przez komputery. Oprogramowanie jest wszędzie, a brak elementarnej wiedzy stanowi przeszkodę w dzisiejszych czasach. Istotne jest, aby kłaść nacisk na wiedzę i kompetencje na temat programowania dla aktywnego i świadomego korzystania z programów i urządzeń na nich opartych.

W dniu 11 października 2017 r. w budynku Centrum Technologii Informatycznych, ul. Wólczańska 217/223 w Łodzi odbędzie się konferencja będąca podsumowaniem dotychczasowych działań PŁ oraz jej partnerów w ramach projektu „Edu-Code. Podczas spotkania zaprezentujemy Państwu opracowaną w ramach programu platformę dotyczącą kodowania. Ponadto będą Państwo mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów eksperckich poświęconych tematyce programowania. W ostatniej części spotkania odbędą się warsztaty pt: „Programowanie komputerowe – Scratch”. Konferencja skierowana jest głównie do nauczycieli informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjach. Każdy z uczestników konferencji otrzyma certyfikat.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy ! -> Rejestracja

Agenda konferencji dostępna jest tutaj: Program konferencji

11 września 2017