Kodowanie to nie wyzwanie

Żyjemy w świecie otoczonym przez komputery. Oprogramowanie jest wszędzie, a brak elementarnej wiedzy stanowi przeszkodę w dzisiejszych czasach. Istotne jest, aby kłaść nacisk na wiedzę i kompetencje na temat programowania dla aktywnego i świadomego korzystania z programów i urządzeń na nich opartych.

W dniu 11 października 2017 r. w budynku Centrum Technologii Informatycznych, ul. Wólczańska 217/223 w Łodzi odbyła się konferencja będąca podsumowaniem dotychczasowych działań PŁ oraz jej partnerów w ramach projektu “Edu-Code. Podczas spotkania zaprezentowano opracowaną w ramach programu platformę dotyczącą kodowania. Uczestnicy mogli wysłuchać dwóch wykładów eksperckich poświęconych tematyce programowania w szkołach nauczania początkowego oraz w ostatniej części konferencji odbyły się warsztaty pt: “Programowanie komputerowe – Scratch”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za czynny udział zarówno na konferencji jak i na warsztatach.

23 października 2017